Beata Kulig

Nazywam się Beata Kulig, jestem dyplomowaną florystką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i absolwentką podyplomowych studiów Aranżacja i Stylizacja Przestrzeni w Sopocie. Od dzieciństwa zafascynowana światem przyrody postanowiłam moje życie i działalność związać z przybliżaniem jego piękna zwykłemu człowiekowi, często zabieganemu, zamkniętemu w zimnych murach miasta.

Kwiaty, rośliny, minerały, kamienie, owoce, nasiona….  całe to piękno leży u naszych stóp ukryte w zwykłych z pozoru elementach przyrody. Pochylam się więc, podnoszę i przekazuję Wam to co moim okiem postrzegam jako piękne i dobre i co dla Was może być użyteczne.

Idea

U podstawy projektu Meandry Natury leży przekonanie, że każdy człowiek potrzebuje kontaktu z przyrodą. Dlatego też realizuję prace florystyczne, które mogą zostać wprowadzone do przestrzeni mieszkania i działalności zawodowej, wszędzie tam, gdzie przebywamy i potrzebujemy żywego stworzenia. Jest to propozycja na oswajanie zimnych wnętrz, pełnych szkła i metalu, ale też każdego innego wnętrza, które potrzebuje orzeźwiającego tchnienia natury. 

Moimi szczególnie ulubionymi formami są:

  • obrazy z naturalnych materiałów takich jak kora, mech, liście, kwiaty
  • krajobrazy zamknięte w szklanych naczyniach
  • małe formy zielone jak kokedama, kusamono  odwołujące się  do tradycji wschodnioazjatyckiej
  • prace z dziedziny natural wall art
  • inne prace florystyczne

Idea, która przyświeca projektowi spotkała się z uznaniem Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, który przyjął mnie pod swoja opiekę ze względu na innowacyjny charakter projektu.

kontakt

Nie krępuj się, chętnie odpowiem na każde pytanie.

+48 600 018 747
meandry.studio@gmail.com
Dziękuję za przesłanie wiadomości.
Ehh ! Coś poszło nie tak podczas wysyłania wiadomości.